25.4 C
İstanbul
Ana SayfaDünya'dan SporAvrupa Futbol Şampiyonası 2020 Gladyatör Savaşına Dönüştü

Avrupa Futbol Şampiyonası 2020 Gladyatör Savaşına Dönüştü

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in sahada kalp krizi geçirmesi ve masaj yapılarak yaşama döndürülmesi istisnai bir olay değil.

Avrupa Futbol Şampiyonasından daha önce de benzerlerini hatta daha vahimleri yaşandı.

Örneğin,Espanyol’dan Daniel, Dinamo Bükreş’ten Halden, Benfica’dan Feher, Kamerun Milli Takımı’ndan Foe, Motherwell’den O’Donnell, Larissa’dan De Nigris futbol oynarken kalp krizi sonucu yaşama veda ettiler.

Türkiye’de de kalp krizinden ölen futbolcular giderek artıyor.

Tiresporlu Serkan Tugal kalp krizi sonucu öldü. Elazığspor’dan Gökmen Yıldırım ile Galatasaray alt yapı oyuncusu Dursun Özbek de kalbine yenilen oyuncular oldu.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in sahada kalp krizi geçirmesi ve masaj yapılarak yaşama döndürülmesi istisnai bir olay değil.
Avrupa Futbol Şampiyonası 2020

Peki, neden bunlar yaşanıyor?

Prof. Ertuğ Kayacıoğlu şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Futbol endüstrisinin büyük aktörleri, yani kulüp yöneticileri, menajerler, borsa oyuncuları, bahis şirketleri ve yayıncı kuruluşlar daha fazla para kazansınlar diye futbolcular yeşil sahalara “Kazanmalısın, mutlaka kazanmalısın” komutuyla adeta ölümüne sürülüyorlar. Futbol Gladyatör Savaşı Futbolun yeniden oynayanı da, seyredeni de mutlu eden centilmence yapılan bir mücadele olması gerekiyor. Ancak, yoğun çıkar ilişkileri bunu yakın gelecekte mümkün kılmıyor.”

Güncel Haberler

Haber Detayları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz