30.8 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 29, 2021

Avrupa Futbol Şampiyonası 2020 Gladyatör Savaşına Dönüştü

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in sahada kalp krizi geçirmesi ve masaj yapılarak yaşama döndürülmesi istisnai bir olay değil.

Avrupa Futbol Şampiyonasından daha önce de benzerlerini hatta daha vahimleri yaşandı.

Örneğin,Espanyol’dan Daniel, Dinamo Bükreş’ten Halden, Benfica’dan Feher, Kamerun Milli Takımı’ndan Foe, Motherwell’den O’Donnell, Larissa’dan De Nigris futbol oynarken kalp krizi sonucu yaşama veda ettiler.

Türkiye’de de kalp krizinden ölen futbolcular giderek artıyor.

Tiresporlu Serkan Tugal kalp krizi sonucu öldü. Elazığspor’dan Gökmen Yıldırım ile Galatasaray alt yapı oyuncusu Dursun Özbek de kalbine yenilen oyuncular oldu.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in sahada kalp krizi geçirmesi ve masaj yapılarak yaşama döndürülmesi istisnai bir olay değil.
Avrupa Futbol Şampiyonası 2020

Peki, neden bunlar yaşanıyor?

Prof. Ertuğ Kayacıoğlu şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Futbol endüstrisinin büyük aktörleri, yani kulüp yöneticileri, menajerler, borsa oyuncuları, bahis şirketleri ve yayıncı kuruluşlar daha fazla para kazansınlar diye futbolcular yeşil sahalara “Kazanmalısın, mutlaka kazanmalısın” komutuyla adeta ölümüne sürülüyorlar. Futbol Gladyatör Savaşı Futbolun yeniden oynayanı da, seyredeni de mutlu eden centilmence yapılan bir mücadele olması gerekiyor. Ancak, yoğun çıkar ilişkileri bunu yakın gelecekte mümkün kılmıyor.”

Son Dakika Haberleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + three =

İlgili Haberler

Çok Okunan Haberler

Yönetim Kurulu Gençlerbirliği Taraftarı ile buluştu

Gençler Birliği taraftarını ağırlayan Yönetim Kurulu'ndan birlik mesajı Başkan Niyazi Akdaş ve Taraftarlardan Sorumlu Asbaşkan Mehmet Soylu Gençlerbirliği taraftar temsilcilerine gelecek süreçte taraftarlarla bir arada...

Bakan’dan Berlin Konferansı’nda temaslar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İkinci Berlin Konferası'nda dış temaslarda bulundu Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilen İkinci Berlin Konferansı uluslararası konuklarını bugün son kez ağırladı. Berlin'de siyasi...

ABD Donanması’nın tatbikatı 3,9’luk deprem yarattı

ABD Donanması'nın Tam Gemi Şok Denemelerinde meydana gelen patlama ülkenin doğu kıyısında 3,9 büyüklüğünde deprem olarak kayıtlara geçti Amerika Birleşik Devletleri Donanmasının başlattığı Tam Gemi...

En son haberlerden haberdar olmak ister misiniz?

Sizden haber almak isteriz! Lütfen bilgilerinizi doldurun, iletişim halinde kalacağız. Bu kadar basit!