25.4 C
İstanbul
Ana SayfaDünya'dan SporEngelliler Günü'nde "Adını Suya Yaz" etkinliği

Engelliler Günü’nde “Adını Suya Yaz” etkinliği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık oluşturmak için düzenlediği “Adını Suya Yaz” etkinliği ile engelli bireyler yüzmenin keyfini yaşadılar.

Kentpark Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen seanslarda sabah 9.30’dan 12.00’ye kadar daha önce hiç havuza gitmemiş yaklaşık 40 özgereksinimli çocuk, eğitmenler eşliğinde havuzla tanıştı. Gün boyu süren etkinlikte zihinsel, bedensel, görme ve işitme engelli çocuklar birbirleriyle de vakit geçirdiler. Etkinlikte öğleden sonra ise engelli çocukların gösteri yarışları yapıldı. Küçükten büyüğe birçok farklı yaş grubundan 45 özel sporcunun yarıştığı gösteri yarışları sonrası sporculara madalya ve sertifikaları verildi.

Engelliler Günü'nde "Adını Suya Yaz" etkinliği
Engelliler Günü’nde “Adını Suya Yaz” etkinliği

Spora hiçbir şeyin engel olamayacağını belirten Gençlik ve Spor Dairesi yetkilileri, “Birçok farklı branşta özel sporcularımıza gerekli tüm desteği veriyoruz. Onlar da katıldıkları her yarışta madalya ve kupalar kazanarak bizleri gururlandırıyor. Engelli bireyleri sadece sporda değil tüm alanlarda belediyemizin yaptığı çalışmalarla destekliyoruz. Suya yazı yazmak imkânsızdır biliyoruz, fakat bugün burada hem havuzumuzda ilk defa ağırladığımız çocuklarımız hem de sporcularımız adlarını suya yazdılar. İnanıyoruz ki onlar için imkânsız diye bir şey yok!” dediler. 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Senkronize Yüzme Takımı etkinlik sonrasında yaptıkları gösteride ise “Farklılıklarımız bir arada olmamıza engel değil”  yazılı pankart açtılar. Katılımcılar tarafından büyük ilgi ile takip edilen gösteri sonrası sporcular ayakta alkışlandı.

Güncel Haberler

Haber Detayları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz