25.4 C
İstanbul
Ana SayfaGenelABD Donanması'nın tatbikatı 3,9'luk deprem yarattı

ABD Donanması’nın tatbikatı 3,9’luk deprem yarattı

ABD Donanması’nın Tam Gemi Şok Denemelerinde meydana gelen patlama ülkenin doğu kıyısında 3,9 büyüklüğünde deprem olarak kayıtlara geçti

Amerika Birleşik Devletleri Donanmasının başlattığı Tam Gemi Şok Denemeleri (Full Ship Shock Trials)  tatbikatı kapsamında ilk patlayıcı testinde 18 bin kilogram patlayıcı kullanıldı. Denemelerde patlama 3.9 büyüklüğünde deprem olarak kaydedildi.

Donanma, ülkenin doğu kıyısında yaptığı denemelerin ilkini tamamladı. Kullanılan 18 bin kilogram patlayıcının oluşturduğu sarsıntı ABD Jeoloji Kurumu tarafından 3.9 büyüklüğünde deprem olarak kaydedildi.

ABD Donanması deniz yaşamına saygı duyuyor

Amerika Birleşik Devletleri Donanması yaptığı açıklamada patlamanın geminin şok sertliğini ölçmek için yapıldığını kaydetti. Açıklamada uçak gemisi Uçak gemisi USS Gerald Ford’un savaş koşullarına dayanacak şekilde sertleştirilmesini sağlamak için gelişmiş testler ve analizlerin yanı sıra bilgisayar modelleme yöntemlerinin kullanılarak tasarlandığı belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri‘nin Doğu Kıyı açıklarında yürütülen denemelerde Ford’un şok denemelerinde çalışmaların deniz yaşamına saygı göstererek yapıldığı kaydedildi.

“Ford, ABD Donanması’ndaki en yeni ve en gelişmiş uçak gemisi”

Ford’un en yeni ve gelişmiş uçak gemisi olduğu belirtilen açıklama şöyle devam etti: “Gemi, Nisan ayında, mürettebatın gerekli tüm testleri tamamladığı, planlanan iyileştirmeleri ve bakımı planlanandan önce tamamladığı ve Ford-Sınıfı sistemlerinin güvenilirliğini artırmak için dersler aldığı 18 aylık başarılı bir teslimat sonrası test ve deneme dönemini kapattı”.

Güncel Haberler

Haber Detayları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz